Anasayfa / Diyet / Moringa Çayı Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Moringa Çayı Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Moringa İçin Öncelikle 1 bardak kadar suyu kaynatınız. Ardından kaynayan suyun içerisine 1 adet moringa tea koyunuz ve aşağı yukarı 3-5 dakika demlenmesini bekleyin. Bu kolay program ardından çay içmeye hazır duruma gelmektedir. Genel olarak yemeklerden 30 dakika evvel içilmesi tavsiye edilir. Hamile kadınlar rastgele bir zayıflama ürünü kullanamayacağı amacıyla bu bitkisel ürün de tavsiye edilmemektedir. Emziren annelerin çocukları ek gıdaya geride bıraktığımıze kadar kullanması makul değildir.

Moringa Çayı Nedir ?

Moringa çayı son zamanlarda çok çok popülerlik kazandı ve insanlar doğrulusunda kullanılmaya başlandı. Peki nedir bu moringa çayı? Moringa çayı nasıl hazırlanır, moringa çayınının zararları nelerdir? Bütün bu soruların yanıtlarını sizler amacıyla araştırdık. İşte moringa çayı nasıl hazırlanır sorusunun yanıtları ve moringa çayının zararları ve yararları…

Moringa Çayı Nasıl Kullanılır ?

Moringa çayı aniden çok çeşitte hazırlayıp tüketebilmeniz olası. Aşağıoda vermiş bulunduğumuz tarifleri uygulayarak moringa çayı hazırlayabilirsiniz. Moringa  yapraklarını  (eğer dilerseniz saplarla birlikte) 10-15 saniye blenderdan geçirip öğütebilirsiniz. Bu şekilde çayını toz durumunda kullanabilirsiniz. Her bitkide bulunduğu gibi moringa çayının da çok tüketildiğinde yan tesiri bulunmaktadır. Moringa bitkisini tüketirken moringanın zararı değil, yan tesiri bulunduğunu unutmamak gerekir.

moringa çayı

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.