Anasayfa / Diyet / Moringa Çayı Nedir, Kullanıcı Yorumları, Kullananlar, Fiyatı

Moringa Çayı Nedir, Kullanıcı Yorumları, Kullananlar, Fiyatı

moringa çayı

Moringa Oleifera Nedir? Moringa dünyanın en yararlı bitkisi olarak biliniyor. Moringa Oleifera; Asya, Afrika ve Orta Amerika’da mucize sebze olarak sarfedilen bir bitkidir. Ağacı, yaprağı, tohumu, kabuğu ve kerestesi ile her bölümü sarfedilen moringa Malezya’da fıstık olarak da tüketilmektedir.

 

Moringa Çayı Nedir

Moringa Oleifera Nasıl Yenir? Kök alanı yaban turpu gibi tüketilmektedir. Yaprakları ise salatalarda ve haşlanarak yemeklerde kullanılır. Yapraklarındaki C vitamini miktarı bir portakala göre 7 kat çok olan moringa bitkisi bir süte göre 4 kat kalsiyum 2 kat protein, havuca göre 4 kat A vitamini, muza göre de 3 kat potasyum içerir. haricinde moringa bitkisinin faydaları şu şekildedir…

moringa çayı
moringa çayı

Moringa Çayı Kullananlar, Kullanıcı Yorumları

Bitkinin Kullanımı: Moringa bitkisi et, tavuk ve balık yemekleri ile sebze yemeklerinde tat veren lezzetli bir bitkidir. Bunun yanısıra mango meyvesiyle çorbası yapılır. Hem de maringo yaprakları ile çay yapılmaktadır. Moringa çayı da eksperler doğrulusunda tavsiye edilen bir kullanım şeklidir. Tohumlarının ise en mucizevi özelliği içme suyunu temizleme özelliği göstermesidir. Moringa sudaki bütün pislikleri ve mikropları temizliyor! Başta da bildirdiğimiz gibi 100 gram moringa tohumu 1 lite suya ek edildiğinde suyun içersindeki bütün pislikleri temizler. Suyun içersinde ki bakterileri %99 oranında yok eder. Hem de moringa tohumu kavrularak fıstık gibi çerez olarak da tüketilebilir.

moringa çayı

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.