Anasayfa / Diyet / Doğal Zayıflama Yöntemleri

Doğal Zayıflama Yöntemleri

Pek çok arkadaşımız zayıflamak amacıyla bir grup sıhhat risklerine girmekten çekindikleri amacıyla her önlerine gelen ya da duydukları zayıflama yöntemlerine temkinli yaklaşıyorlar. Benim de dahil olduğum bu gruptaki insanlar amacıyla çok basit, belki tanınan ama hatırlanmasında netlikle yarar olan zayıflama yöntemleri önereceğim. Bu natural zayıflama yöntemleri yardımıyla sıhhatli ve kalıcı yoldan ve vakte yayarak kilo vermeyi başarabilirsiniz.

Doğal Zayıflama

Su içmek zayıflatırmı derseniz kuşkusuz yanıtımız evet olacaktır. Fakat su içerek zayıflamak amacıyla mutlaka suyu abartılı içmemeniz gerekiyor. Ne az ne de çok tabir edilecek şekilde su içmelisiniz. Genellikle yemeklerden 15-20 dakika evvelce 1 buçuk bardak olacak şekilde günde 9-10 bardak su, zayıflama tekniği olarak çok işe yaramaktadır. Suyun metabolizma süratini artırıcı ve metabolizmayı yavaşlatan toksinlerin bedenimizden atılmasını sağlayıcı tesirleri vardır. Bu yönüyle esasen zayıflama tesirleri var. Bir de buna sıfır kalori meşrubat olması ve doygunluk aç olmama hissi katmasını ek edersek aslında tartışmasız bir zayıflatan meşrubat ile karşı karşıyayız demektir. Soğuk su içmek zayıflatırmı sorusu da bu arada sıkça gelen bir sorudur. Hatta sıcak su zayıflatırmı diye soranlar da var. Buna en net ve net yanıtı vermek amacıyla şu şekilde demeliyiz. 1 bardak soğuk suyun beden ısısına getirilmesi amacıyla sindirim sistemimiz çoktan 62 kalori harcıyor. Bu da negatif kalori tesirleri yapıyor. Yani günde 5 bardak soğuk su içen birisi sanki yarım saat kardiyo egzersizi ( hafif tempoda koşu) yapmış kadar kalori harcıyor.

Genellikle dayanıklı bir kahvaltı ile güne başlamak iyi bir zayıflama tekniği dir. Bu sabah kahvaltılarında abartıya kaçmadan normal bir doygunluk yeterli olacaktır. Daha sonra da sabah ile öğle arası küçük bir atıştırma, örnek 1 adet elma yiyip yanısıra bir bardak yağsız süt içebilirsiniz. Öğle yemeği karbonhidrat fazlasınluklu olsun. Daha sonra gene ikindi vakitı birkaç kraker ve yarım bardak greyfurt suyu amacıyla. Akşam yemeğinde ise protein fazlasınluklu beslenin. Proteinli yemeklerin sindirimi daha uzun sürdüğü amacıyla akşam geç saatlere kadar sizi tok tutacaktır.

Egzersizler ve spor hareketlerinin zayıflamak amacıyla ne denli mühim olduklarını anlatmak gereksiz. Çünkü bunun önemi esasen kavranmış durumda. Siz zayıflamak istiyorum diyenlerin en çok gereksinim duydukları konu, hangi zayıflama egzersizi yapmalıyım sorusuna yanıt vermek gerekiyor. Sitemizde daha evvelce yayınladığımız zayıflama hareketleri ve internette bulabileceğiniz çevresel zayıflama egzersizi sizlere yol gösterici olacaktır.

Doğal Zayıflama Yöntemleri ve Yolları

Besin endüstrisi, kendi amacıyladeki rekabet ortamı nedeniyle beslenme alışkanlıklarımızı da kökten değiştirecek bir grup değişikliklere gidiyor. Porsiyonlar büyüyor ve hazır besinlerde sarfedilen bir grup katkı maddeleri nedeniyle bizlerin kilo almasına büyük oranda tesir ediyorlar. Tabi natural yiyecekler tüketmek en iyisi. Ama ilgi edeceğimiz bir nokta daha var. O da bilhassa evde kullandığımız tabakları küçültmek. Tabakların küçük ve koyu renkte olması psikoojik olarak doygunluk hissi oluşturur. Bu hususa ilgi ederseniz normalde tüketeceğiniz yiyeceğin belki de yarısı ile sofradan kalkabilirsiniz.

Eskiler boşuna dememişler şeytan ayrıntıda gizlidir diye… Genellikle marketlerde alış veriş yapar iken alacağınız mamüllerin besin sayısal değeri ve kalori sayısını mutlaka denetim ediniz. Eş değer mamüller arasında daha az kalori içereni tercih ediniz.

Zayıflama günlüğü tutarak diyet yapan bireylerin tutmayanlara nazaran daha kararlı ve iradeli olduklarını eksperler söylüyorlar. Hem de çevrimiçi paylaşım yapan arkadaşlar kilo verme konusu ile ilgili yalnız olmadıklarını görüyorlar ve bu arkadaşlıkları ile birbirlerini motive ediyorlar. Kardeş sitelerimizden birinde yer alan İsveç diyeti yorumları buna numune teşkil ediyor. Sizleri de bu diyeti tartışan arkadaşların arasında katılarak kendinizi ve başkalarını motive etmenizi bekliyoruz.

Nasıl Doğal Bir Şekilde Zayıflanır ?

Aşırı kilo sorunu olan ya da tıbbi olarak zayıflamakta zorluk çeken şahıslar amacıyla değişik zayıflama yolları vardır. Bu yollar arasından size en ideal geleni seçer ve kendinizi zorlamadan uygulayabilirsiniz. Zayıflamak amacıyla kendinize ideal bir yol bulmadan evvelce beden dengenizi dayanıklıalısınız. Dengesiz bir bedeni forma sokmak boşa kürek çekmektir. Zayıflama yolları arasında dünyada genel olarak ideal görülmüş en sıradan, tesirli kilo verme ve bedeni düzende tutma yolu diyettir. Diyete başlanılan ilk günler bünye çok zorlanmamalı. Fakat günün 3 öğünü derli toplu beslenmeye alışmalı. Daha ileri vakitlarda ise gündüzleri bolca meyve ile kepek ekmeği, öğlenleri haşlanmış besin ile salatalar, listeye uyarak ilerlerseniz derli toplu ve sıhhatli kilo verebilirsiniz. Kilo vermek akşamları ise yağsız ve tuzsuz peynir ile bolca meyve ve yanısıra şekersiz meşrubatler tüketilmelidir. Tabi ki diyete başlamadan evvelce doğrulanmış kaynaklardan derli toplu bir… diyet listesi çıkartınız. Bu ve zayıflamak amacıyla bir başka tesirli yol ise bitkilerdir. Diğer zayıflama yollarına göre biraz daha uğraşsız ve rahattır halk arasında tüketimi da süregelendır. Eskiden halkımızda daha da süregelen olarak sarfedilen bitkisel zayıflama bugünümüzde biraz gerici olarak gördüğünüz amacıyla çok tercih edilmiyor.

doğal zayıflama

Bir başka zayıflama yolu ise spordur. Spor yaparak hem zayıflar hem de bedeninizi fit bir duruma getirebilirsiniz. İleriyi düşünen şahıslar zayıflama yolları içerisinden diyetle eş güdümlü spor gerçeklştirmeyi da seçer. Çünkü spor alışkanlığı ile kilo verirseniz gelecekte de kilonuzu korur ve bedeninizi geliştirebilirsiniz. Spor ile zayıflamak amacıyla ilk evvelce kendinize bir spor düzeni oluşturmalısınız. Günün belli saatleri kendinize vakit ayırmalı ve spor yapmalısınız. Fakat bu spor sizin derli toplu zayıflamanızı dayanıklıayacaktır. Diğer zayıflama yollarına nazaran sporun farkı da burada meydana çıkıyor. Spor yapıyorsanız hayatınız her anını spora adayacaksınız. Gideceğiniz yerlere yürüyerek gidecek, evinizin merdivenlerini yürüyerek çıkacak ve yapmanız gereken işleri bol hareket ile yapmaya çalışacaksınız. Spor derli toplu yapılmaz ise pek netice vermez hem de sizi olduğunuzdan daha da vahim bir duruma sokabilir. Hem de spor ile zayıflama, başka zayıflama yolları arasında en çok emek harcanan, fakat en iyi getirisi olan yoldur.

Zayıflama yolları arasında korka korka da olsa oluşturulan bir yol ise zayıflama haplarıdır. Zayıflama hapları sıhhat yönünden riskli olabilmektedir. Bu haplar, hiçbir ek uğraş vermeden, yalnızca günün belli saatleri ilaç içerek zayıflamayı vaat ederler. Eksperler doğrulusunda tavsiye edilmese de fazlası insan zayıflama hapları kullanmak istiyor. Fakat fazlası insan haplara güvenemiyor ve sağlığını rizikoya atmak istemiyor. Geçmişte fazlası devlet onaylı zayıflama ilacının bile insanların sağlığına zarar verdiğine hepimiz tanık olduk ve bizim önerimiz bu tür zayıflama yollarını kullanmamanızdır. Son olarak sizler amacıyla açıkladığımız bu zayıflama yollarından ve tavsiyelerinden birini seçip uygulamaya başlayabilirsiniz. Ne olursa olsun her zayıflama yolunda ana kural düzendir. Düzensiz oluşturulan hiç bir diyet ya da spor dilediğiniz neticesi vermez.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.